2. Rajd Kwidzyński – Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Pomorza

Do drugiej odsłony Rajdu Kwidzyńskiego zgłosiły się aż 53 załogi; 9 Rajdu Okręgowego i 44 SuperKJS, co na ten rejon Polski jest bardzo dobrym wynikiem.
Podobnie jak przed rokiem, inauguracyjna runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza, rozpoczęła się od wieczornego prologu w centrum Kwidzyna. Wydłużona, względem zeszłego roku trasa prologu, pozwoliła na nieco bardziej zaciętą rywalizację.

Prolog Kwidzyń
Jednak to następnego dnia w niedzielę, rozpoczęła się prawdziwa walka o setne części sekundy. Na zawodników czekały trzy odcinki w trzech pętlach. Dwa z nich to zupełna nowość; OS Widlice charakteryzował się bardzo krętymi partiami w zdradliwym lesie.

OS Widlice
OS Piaseczno pozwalał na osiąganie większych prędkości, niespotykanych w rajdach niższej rangi, natomiast OS Lipianki był dobrze znany tym, którzy startowali przed rokiem. 50 km OES’owych dla RO i 25 km dla SKJS, pozwalały na rozwinięcie rajdowych skrzydeł i zaspokojenie głodu najbardziej wymagających zawodników. O niezwykle wysokim poziomie rywalizacji świadczą różnice w czasach osiąganych przez najlepszych zawodników.

OS Piaseczno
Całość została zwieńczona ceremonią mety na terenie Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, gdzie w towarzystwie Pana Burmistrza Andrzeja Krzysztofiaka, załogi prezentowały się na rampie przed zgromadzonymi kibicami. Zapewnienia Burmistrza odnośnie przyszłości nie pozostawiają złudzeń – Rajd Kwidzyński na stałe wpisał się w kalendarz imprez i już teraz możemy zaprosić na jego przyszłoroczną odsłonę. Wcześniej jednak, odbędą się kolejne rundy RSMPo, które zostały już potwierdzone, a część z nich pozwoli na jazdę po luźnej nawierzchni.

Ceremonia mety
Adam Stec: Jesteśmy po pierwszej eliminacji RSMPO II Rajdzie Kwidzyńskim w którym zajęliśmy w klasyfikacji generalnej 2 miejsce , jest to duży sukces dla naszej załogi.

Nowe puchary za 2-miejsce w Klasyfikacji Generalnej i 2-miejsce w Klasie 5 !
Pierwszy raz byliśmy na tak szybkich odcinkach oesowych. To były dodatkowe kilometry do zgłębiania doświadczenia w tym pięknym sporcie.

Racerent – Najlepszy serwis ever!
Dziękujemy organizatorom , zawodnikom , kibicom i naszemu serwisowi Racerent .
Adam i Darek
STEC RALLY TEAM